Titulní obrázek


Známe české ceny druhé generace modelu Dacia Sandero

Automobilka Dacia konečně zveřejnila ceny druhé generace modelu Sandero pro Českou republiku. I když je rumunský výrobce považován za nejlevnější značku koncernu Renault-Nissan, vůz Renault Thalia je ještě levnější, než nová generace Sandera.

Sandero bude k dispozici se třemi motory v pěti výkonostních verzích, zastupujících benzín, diesel i LPG. Celkem se bude moci volit z pěti výbavových stupňů. První s názvem Access bude dostupný pouze se základním motorem 1,2 l s výkonem 55 kW. Za základní cenu 159.900 Kč již zákazník dostane plnou bezpečnostní výbavu zahrnující ABS s brzdovým asistentem, stabilizační systém a čelní a boční airbagy pro přední cestující. Na prvky luxusní výbavy můžeme zapomenout, zahrnuta jsou pouze ocelová patnáctipalcová kola, dělené zadní sedadlo a úchyty ISOFIX.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Druhý výbavový stupeň Ambiance přidává za příplatek 15.000 Kč nárazníky v barvě karoserie, centrální zamykání s dálkovým ovládáním a přední okna v elektrice. Taktéž se odemykají některé příplatkové položky (klimatizace, rádio) a je možné zvolit motor 1,2 l na LPG (+ 20.000 Kč).

Třetí a nejvyšší výbavou standardního Sandera je Arctica. Ten již obsahuje i klimatizaci. Kromě ní se v příplatku 20.000 Kč oproti nižším verzím nachází rádio s mp3 a USB, výškově nastavitelný volant a sedadlo řidiče, elektricky nastavitelná vnější zpětná zrcátka, přední mlhovky. Zbývající černé plasty na karoserii jsou dolakovány (kliky dveří a kryty zrcátek). V nabídce jsou dále dvě terénně vyhlížející verze Stepway. Ty se jmenují Stepway Ambiance a Stepway Arctica a vycházejí na na 239.900 Kč. Oproti standardním Sanderům však mají jako základní motor tříválec 0,9 TCe o výkonu 66 kW a ve výbavě o palec větší kola, podélné střešní ližiny a metalický lak.